Praktyczne porady dla podróżujących na Kubę


Przed wami sześć praktycznych porad dla podróżujących na Kubę:

1. Rezerwujcie noclegi przez airbnb w Polsce, tak jest najtaniej (na Kubie nie działa). Ja wolę być elastyczna, ale o to na Kubie z ograniczonym dostępem do Internetu trochę ciężko.. Wiem, że na miejscu ludzie płacili 15-25 dolarów, a ja tylko 10 za pokój 2-osobowy.

2. Targujcie się ile wlezie. Zazwyczaj na lotnisku chcą 40 CUC za przejazd do Hawany, a gwarantuję wam, że pojadą już za 20 CUC. 

3. Weźcie ze zobą gotówkę w euro, dolary są niekorzystne w wymianie. Nie wiem jak jest z wypłatą z bankomatów, bo każdy kogo poznałam miał ze sobą gotówkę. Kartą można płacić chyba tylko w hotelach.

4. Szukajcie taxi colectivo na dworcach autobusowych.

5. Viazul (autobus) najlepiej kupić będąc jeszcze w Polsce lub dzień wcześniej, w dzień wyjazdu jest trochę ryzykowane, zwłaszcza w sezonie turystycznym (grudzień-marzec). Zazwyczaj jedą 2-3 autobusy dziennie w jedno miejsce. 

6. Zabierzcie ze sobą amerykańskie wtyczki-przełączniki do kontaktów.


Komentarze

  1. A przypomnisz o co chodziło w kontekście wizy? Gdzieś kiedyś czytałam, że wystarczy wypełnić blankiet, który dostaje się już w samolocie, a z tego co pamiętam były jakieś rewelacje z liniami, którymi leciałaś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wizę wyrobiłam w Warszawie w Sigma Travel na Marszałkowskiej 140, to tak naprawdę nie jest wiza, a karta turysty. Leciałam KLM i bez tego nie pozwolili mi zrobić check in, a ja po prostu miałam tę kartę niewypełnioną i zrobiłam to na lotnisku..

      Usuń

Prześlij komentarz