Praktyczne porady o Barcelonie

1. Transport z lotniska

Tutaj mamy dwie najtańsze opcje: autobus nr 46 odjeżdżający z terminala przylotów lub pociąg do którego musimy przejść przez lotniskowy rękaw. Dojazd do Plaza Espanya trwa około 30 minut.

Bilety możemy zakupić u kierowcy, w automacie na stacji lub na dworcu.

Nocą kursuje autobus NitBus :
  • z terminalu T1: N17 i N18
  • z terminalu T2: N16
Jak dla was cena nie gra roli to proponuję Aerobus, który kursuje co 5-10 minut i kosztuje 5,90 euro. Do kupienia u kierowcy.

2. Transport miejski

Polecam zakup karnetu T10 za 10,20 euro, który jest najtańszą formą transportu. Za tę cenę macie 10 przejazdów autobusem, metrem lub pociągiem w 1 strefie. Wychodzi to o wiele taniej niż kupowanie 10 biletów jednorazowych.

Co więcej, kilka osób może wykorzystywać jednocześnie tą samą kartę (podczas korzystania wystarczy jedynie skasować bilet tyle razy, ile osób z nami podróżuje).

Do zakupy w automatach w metrze lub na stacjach metra/dworcach.

3. Pory posiłków

Większość restauracji zamyka się na w trakcie dnia, dlatego lunch należy spożyc w godzinach 13-16. Warto również wiedzieć, że w tym czasie od poniedziałku do piątku najlepiej skonsumować "menu del dia", czyli "menu dnia", które ma w ofercie większość restauracji. Za cenę 9-13 euro (w zależności od lokalu)  zjemy kompletny posiłek w postaci przystawki, pierwszego i drugiego dania (często ryby i owoce morza), deser oraz napijemy się napoju alkoholowego (piwo/wino) lub bezalkoholowego. Wieczorem za to samo zapłacimy już dwa lub trzy razy więcej.

Mój sposób na unikanie zbędnych kosztów w Barcelonie to oferta lunchowa w dzień i tapasy wieczorem.

W kwestii restauracji zapraszam was do mojego wpisu o gastronomii w Barcelonie.Komentarze

  1. Dodała bym tylko, że z lotniska na T10 NIE można jechać linią 9, bo potrzebny był by bilet na wszystkie 4 strefy, który się nie opłaca. Ale na T10 z lotniska można spokojnie pojechać R2 i przesiąść się np. na Barcelona Sants na inną interesującą nas linię. W ogóle uwielbiam system metro/pociągi w Barcelonie, zajebiście dobrze przemyślane! I mając dwie appki (jedną od Rodalles, a drugą od Barcelona Metro) można super płynnie i szybko się poruszać po mieście. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieki za te wskazówki! Zaczęłam sie z narzeczonym zastanawiać nad Barcelona, ale jesteśmy nieco zieloni w tym temacie i od razu pomyslałam, ze zajrze czy moze cos Cebulka napisała i co? Nie zawiodła jak zwykle �� dzieki za wpis. Pomocny jak zawsze i proszę kontynuować! Przesyłam motywacje⚡️��

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz